Akcyjny portfel testowy – chcielibyście?

Mam w zanadrzu kilka automatycznych strategii akcyjnych. Długoterminowo skutecznych (przynajmniej do dzisiaj  – ponieważ od jutro do końca świata mogą już nie działać). Moglibyśmy przeprowadzić małe porównanie – czy algorytm jest w stanie pokonać WIG (pomimo tego że trzeba będzie płacić prowizje). Jednak nie jest to day-trading. Kilka – kilkanaście ruchów w miesiącu.

Portfel byłby wirtualny i nie chciałbym zawalić się pracą – nie rozpisywałbym się we wpisach – jedynie zrzut sygnałów z Amibrokera. Wyniki porównywałbym do WIG. A za rok okazałoby się czy prosty algorytm jest w stanie zarobić więcej lub stracić mniej od szerokiego rynku.

Automat cenę otwarcia i zamknięcia pozycji przyjmuje z zamknięcia piątku (wyniki testów dla ceny otwarcia z poniedziałku są podobne). Wpisy wrzucałbym w poniedziałek rano – przyjmując cenę zamknięcia z piątku. Robiłbym tak ponieważ blog czyta sporo osób i jeśli znajdzie się kilku wariatów którzy będą powielać wskazania i stawiać zlecenia PKC w weekend, to w poniedziałek na otwarciu na danej spółce może być wiatrak.

Portfel byłby wirtualny i to że zarabiał w przeszłości nie oznacza że zarobi w przyszłości. Zakładam że wynik może być tragiczny. Odradzam powielanie wskazań. Jeśli wyniki będą pozytywne to może zachęci to was do samodzielnej pracy nad analizą techniczną – taki jest cel wpisów.

 

 

Kurs EEM w przeciągu 1-3 miesięcy

View Results

Loading ... Loading ...