Aktualizacja analizy WIG20 + KGHM

W nawiązaniu do poprzednich wpisów:

“Jeśli spadki (WIG20) będą kontynuowane to cóż, trzeba stać z boku i nie kupować akcji, jeśli jednak WIG20 zacznie odbijać i potwierdzi wsparcie jako właściwe, to aktualne ceny akcji największych spółek mogą okazać się okazyjne.”

“KGHM w trendzie wzrostowym, dodatkowo w czasie ostatniej korekty na WIG20 nie spadał zbytnio. Zakładając że korekta dobiega końca i nastąpią teraz wzrosty, KGHM powinien rosnąć tak jak indeks lub mocniej, a jeśli korekta będzie się przedłużać, te akcje nie powinny tracić mocniej od indeksu.”

Dzisiejsza czarna świeczka nie wygląda zbyt pięknie, zdecydowanie zamknięcie pod chmurą. Indeks nie specjalnie ma ochotę maszerować na północ. Więc póki co lepiej stać z boku.
W czasie gdy indeks zdecydowanie pogłębia dołki, KGHM nie robi nic 🙂 Tak więc zgodnie z założeniami “a jeśli korekta będzie się przedłużać, te akcje nie powinny tracić mocniej od indeksu.” Ewentualna pozycja na tej spółce nie przynosi strat,  lepiej chyba jednak nie czekać na ewentualną wtopę i wstrzymać się z inwestycją.

kghm