Analiza CD Projekt + ankieta

CD Projekt w bardzo szerokiej perspektywie jest dość zmienną spółką. Raz + 1000%, raz -80%, karuzela zawsze się kręci 🙂

1

CD Projekt – skala logarytmiczna, interwał tygodniowy

 

Od roku 2009 spółka jest w trendzie wzrostowym, jednak obecny moment wydaje mi się dawać duże szanse na rozpoczęcie korekty.

CD Projekt - skala logarytmiczna

CD Projekt – skala logarytmiczna, interwał tygodniowy

Dynamiczne wzrosty w 2013 kiedy to korekta była abstrakcją której akcjonariusze nie uświadczyli, spowodowała że inwestorzy stracili czujność i jedyne co analizują to zyski na kontach.  Tymczasem mamy wykupienie spółki na interwale miesięcznym. Kiedy ostatni raz mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją? Lepiej nie pytać:

CD Projekt - wykupienie na interwale miesięcznym

CD Projekt – wykupienie na interwale miesięcznym, skala logarytmiczna

Cena Soybean Oil w przeciągu miesiąca

View Results

Loading ... Loading ...

Czy dalsze wzrosty są możliwe? Oczywiście, że tak. Jednak statystyka mówi, że obecnie jest drogo i lepiej takich akcji nie posiadać.

Fundamentalne wyceny również są dość specyficzne, Cena/Zysk = 80. Tanio nie jest 🙂

Osobiście jestem zainteresowany inwestowaniem w tą spółkę już przy obecnych poziomach, dzięki temu że na CD Projekt notowane są kontrakty które umożliwiają krótką sprzedaż 🙂

 

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.