FW20 nowe wskazanie – portfel testowy

Pierwsze wskazanie testowanej strategii (link) okazało się poprawne, mimo to portfel nie zarobił. Stop loss postawiony na poziomie wejścia precyzyjnie wyznaczył wsparcie 🙂 Zamiast +150pkt na FW40Z13 jest okrągłe zero. Zgodnie z wskazaniem pozycja długa powinna zostać zamknięta dopiero teraz.

Aktualnie strategia wskazuje spadki na FW20Z13

FW20Z13

FW20Z13

Nie jest to strategia w pełni automatyczna, dlatego nie do końca mam możliwość sprawdzić jakie stopy będą najlepsze. W testach wcale nie korzystałem z tego typu zleceń. Czy na dłuższą metę warto komplikować i stawiać stopy? Sprawdźmy. Zamiast jednego portfela, niech będą dwa. W każdym z nich na 10 000zł przypada 1 kontrakt.

a) jeden portfel będzie odwracał pozycje bez stosowania zleceń obronnych

b) drugi portfel stopa będzie stawiał dopiero po osiągnięciu zysku. Gdzie dokładnie będzie stop? – Może pomożecie? 🙂

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.