Henkel: długoterminowy setup + stopy

Spółka Henkel AG + CO. Kgaa VZO (HEN3) notowana na niemieckiej giełdzie wygląda dość ciekawie, generalnie hossa więc można kupować korekty. Poniżej zamieszczam przykład hardkorowo długoterminowego zagrania 🙂 Na kilka miesięcy, może dłużej, może krócej.

Henkel AG + CO. Kgaa VZO

Henkel AG + CO. Kgaa VZO, interwał dzienny

Dodam tutaj nieco edukacyjnego komentarza.

Stop loss jest gdzieś w kosmosie, ma to wady i zalety.

Wada:

– pozycja jest mała. Niestety tym tradem nie zarobimy na całe życie i Buffetami nie zostaniemy 🙂

Zalety:

– trudno wypaść na takim stopie

– komfort psychiczny. Duża pozycja to pełne pory przy każdym wahnięciu rynku. Mała pozycja to chillout.

– zanim rynek uda się po stopa wykres pokaże, że nie mamy racji i wyjdziemy z dużo mniejszą stratą niż pokazane to na wykresie

 

Generalnie chodzi o to że każdy liczy sobie zysk/ryzyko 3/1 i koniec roboty. Daje sobie stopa 1, take profit 3 i czeka albo na zysk, albo na stratę. I bierze straty. Szanse osiągnięcia stopa przy Z/R=3/1 są bardzo duże, szacuję że 50-70%.

Dając stopa daleko jak tutaj szacuję że szansa jego osiągnięcia wynosi maksymalnie 10% (czyli raz na 10 transakcji). Zanim rynek spadnie tak głęboko widać będzie że coś jest nie tak i uratujemy tyłek dostając małego klapsa (np 1/4 wstępnie założonej straty) zamiast dostać w ryja od dużego chłopa z kastetem (4/4 wstępnie założonej straty).

Jeśli kogoś słabi widząc tak szerokiego stopa, to niech sobie w paintcie wymaże cenę i zamieni skalę osi Y na pipsy, oraz dopisze w lewym górnym rogu wykresu że to jest interwał 1 min. To działa tak samo.

 

Żeby zarabiać na giełdzie najpierw trzeba nie dać się zabić. Szeroki stop to sztuka uników, technika uderzania przyjdzie z czasem 🙂

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.