Nawet jeśli do tej pory korzystaliśmy z usług poczty przy wysyłaniu przesyłek to szybko będzie można się przekonać, że współpraca z kurierem będzie przekonywała, że to oszczędność i pieniędzy i czasu. Zamówienie kuriera do domu to prosta czynność, która nie będzie wymagała specjalnych umiejętności czy też korzystania ze specjalistycznych programów.

Oczywiście najlepiej zamówić kuriera przez Internet. Część firm obsługuje także infolinię i tak również można kuriera zamówić, ale w większości obecnie wszystko realizowane jest na drodze online. Do przygotowania zamówienia będzie trzeba mieć przesyłkę, adres odbiorcy. Oprócz tego trochę czasu oraz pieniędzy na koncie.

Na początek oczywiście trzeba będzie zapakować paczkę. W dużej mierze to właśnie od nas będzie uzależnione czy paczka dostarczona będzie w nienaruszonym stanie. Należy przede wszystkim dobrze zabezpieczać delikatne przedmioty i starać się, by zawartość przesyłki się nie poruszała w kartonie. Następnie ważymy i mierzymy taką paczkę, ponieważ takie dane sa istotne do wypełnienia zamówienia. Trzeba robić to rzetelnie, by nie narażać się na dodatkowe koszty.

Kurier do domu

Można wtedy zacząć szukać serwisu internetowego, który obsługuje przesyłki kurierskie pamiętając, że brokerzy zaoferują niższą cenę niż firma. Wypełniamy formularz, podajemy dane przesyłki i wybieramy ewentualnie dodatkowe opcje jak ubezpieczenie, pobranie, dokumenty zwrotne. takie dane pozwolą na przygotowanie odpowiedniej wyceny. Ponieważ brokerzy współpracują z kilkoma firmami można liczyć na to, że uda się otrzymać kilka ofert.

Gdy już wybierzemy dla siebie odpowiednią firmę oraz usługę należy podać dane adresowe nadawcy podając miejsce, z którego kurier będzie paczkę odbierał. Oczywiście podajemy także dane odbiorcy a więc, gdzie paczka ma dotrzeć. Dobrze będzie podać również e-mail oraz telefon do kontaktu. Jeśli potrzebujemy faktury to należy podać dane do tej faktury. Następnie potwierdzamy zamówienie, płacimy online i drukujemy list przewozowy z numerem paczki i adresami.

Teraz już tylko zostaje czekać na kuriera, któremu przekazuje się przesyłkę z listem przewozowym. Trzeba pamiętać, by drukować jedną kopię dla siebie, co stanowi dla nas dowód nadania.

Zamówienie kuriera nie jest skomplikowaną czynnością. Sam fakt poruszania się online na poziomie zamówienia oraz płatności sprawia, że wszystko jest dużo bardziej komfortowe niż pójście na pocztę. Różnorodność opcji wysłania paczki i czas, kiedy będzie ona dostarczona sprawia, że każdy będzie mógł dopasować ofertę do swoich potrzeb.

Warto przeczytać