Konkurencja na rynku firm kurierskich jest całkiem duża i każdy Kowalski bez problemu będzie mógł z głowy wymienić kilka najbardziej popularnych firm. Jednak wybranie tego najlepszego i taniego kuriera nie będzie już prostą sprawa. Można będzie przeglądać cenniki wiele godzin i porównywać je między sobą, by sprawdzać, które usługi będą najtańsze, a które będą droższe w danej firmie. Mamy jednak także lepsze rozwiązanie tej sytuacji.

Porównywarki usług

Zamiast samodzielnie sprawdzać ceny usługodawcy oddzielnie warto będzie skorzystać z możliwości porównania kurierów. Wpisując w taką wyszukiwarkę dane przesyłki jak waga, wymiar, kod pocztowy nadawcy i odbiorcy oraz opcje dodatkowe będzie można w jednym miejscu otrzymać dokładne wyniki z wszystkich firm kurierskich, które dostępne są w Polsce. Przejrzyście posortowane wyniki dają nam dokładną informację ile będzie można zaoszczędzić w stosunku do innych ofert.

Tanie przesyłki kurierskieNajtaniej, ale czy najlepiej?

Wiadomo, że nie zawsze będzie opłacało wybierać się najtańszą ofertę. Różne firmy oferować mogą różny zakres usług. Dlatego jeśli udało się znaleźć interesującą ofertę z łatwością będzie można sprawdzić również opinię o danej firmie. Dzięki temu będzie można zorientować się czy będziemy z danej przesyłki zadowoleni.

Ma to istotne znaczenie, gdy planuje się wysłać kurierem jakieś delikatne rzeczy, przedmioty, które mogą ulegać zniszczeniu. Poza sprawdzeniem opinii w sieci będzie można także popytać znajomych, którzy korzystali z usług danego kuriera. Oni najlepiej będą w stanie powiedzieć czy warto wybrać tą firmę czy lepiej poszukiwać jakieś innej firmy, która zaoferuje również tanie paczki.

Trzeba również pamiętać zamawiając kuriera, że można skorzystać z usług brokera kurierskiego albo też zawrzeć indywidualną umowę z wykonawcą, dotyczy to klientów którzy będą zlecać duże ilości paczek. Taka indywidualna umowa nie tylko skutecznie zabezpieczy interesy stron, ale także pozwoli negocjować indywidualne stawki, często o wiele lepsze niż te kierowane dla klientów detalicznych.

Szybka wysyłka

Korzystając z porównywarki kurierów nie tylko będzie można sprawdzić jakie ceny obowiązują, ale będzie można również wybrać najtańszego kuriera, za pośrednictwem brokera również będzie można bezpośrednio zamówić wysyłkę. Wystarczy wypełnić formularz i wybrać opcje odbioru przesyłki z domu. To dodatkowo oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba się dodatkowo fatygować i nadawać paczki bezpośrednio z siedziby firmy. To niezwykle komfortowa dla każdego klienta opcja.

Warto przeczytać