KGHM + ankieta

Pora przeanalizować kolejną spółkę którą wybraliście w ankiecie. Tym razem będzie to KGHM.

Na interwale miesięcznym spółka “na oko” jest w trendzie wzrostowym. To na co warto zwrócić uwagę to równość ostatnich korekt, jeśli zostanie utrzymana to może się okazać że obecne ceny są bardzo korzystne.

KGHM miesięczny

KGHM miesięczny

 Stosunkowo niedawno testowane były minima, których wybicie na dzień dzisiejszy okazało się fałszywe. Bardzo możliwe, że akcjonariusze korzystający z analizy technicznej skapitulowali po przebiciu poprzednich dołków. W końcu spadki od 200zł do 100zł mogły niejednego przyprawić o ból głowy.

KGHM miesięczny

KGHM miesięczny

 Dodajmy jeszcze wykres kontraktów terminowych. Geometria wygląda tu nieco inaczej ponieważ taki wykres nie uwzględnia dywidend. W tej perspektywie cena znajduje się blisko wsparć z końca 2011 roku.

Kontrakt na KGHM

Kontrakt na KGHM

Cena Soybean Oil w przeciągu pół roku

View Results

Loading ... Loading ...

Nie wiem czy wszyscy znacie schemat przeprowadzania akumulacji, ale mi on rysuje się tutaj dość wyraźnie. Porównajcie teorię z tym co widać na KGHM na interwale dziennym.

Akumulacja

Akumulacja

KGHM akumulacja?

KGHM akumulacja?

Ładnie nie? 🙂

Rozegrać to można korzystając np z Ichimoku. Tzn, dopóki broni dolna krawędź chmury (obecnie rejony 108zł – 107zł) to z akcjami na rachunku można się czuć dość bezpiecznie. Ale gdy chmurka klęknie to bezpiecznie nie będzie 🙂

KGHM dzienny

KGHM dzienny

 Jedyną rzeczą która mi się nie podoba to słabość w porównaniu do szerokiego rynku. W ciągu roku WIG +10%, KGHM -30%. Generalnie wolę spółki silniejsze od rynku.  Ale może czas najwyższy na pokazanie bajcepsa przez miedziowego kolosa ?

Korelacja

Korelacja

Zachęcam do głosowania w kolejnej ankiecie.

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.