KGHM: słabość spółki + koncentracja na miedzi

KGHM od początku 2013 nie radzi sobie najlepiej. Raz mocniejszy, raz słabszy – ale ciągle trend spadkowy.

KGHM

KGHM

To co dodatkowo martwi (byków) to zmiany w koncentracji na miedzi. Commercial hedgers po prawie rocznym przebywaniu po długiej stronie rynku – zaczęli odwracać swoje pozycje.

Miedź - koncentracja

Miedź – koncentracja

Najprostsza analiza techniczna w postaci linii trendu rysowanej od dna 2009 również nie wygląda zbyt byczo.

KGHM

KGHM

W krótkiej perspektywie spółka kreśli trójkąt, wybicie dołem będzie klasycznym sygnałem podpięcia się do trendu spadkowego (na kontraktach oczywiście). Osobiście będę wcześniej zajmował pozycje, mogę przez to wypadać kilka razy na stopie, ale nie chciałbym aby ruch spadkowy mi uciekł – o ile w ogóle nastąpi 🙂 Może być tak, że KGHM tańszy już nie będzie a szorty tylko uszczuplą rachunek, jednak ja wchodzeniem w te akcje póki co zainteresowany nie jestem.

KGHM

KGHM

Ciekawe czy jest jakiś szpec który trzyma i roluje szorty od stycznia 2013 🙂

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.