Kontrakty terminowe, testy nowej strategii

W końcu na blogu pojawi się coś nowego dla smakoszy kontraktów terminowych FW20 🙂 (przeplatane od czasu do czasu FW40).

Nowy pomysł testowany będzie publicznie, jeszcze przed zajęciem pozycji. Jako, że nie jestem maniakiem wypalania oczu przed wykresem 1-minutowym, kontrakty będą grane tak jak najbardziej lubię dla rynków lewarowanych – na świeczce dziennej. Będzie to korzystne zarówno dla mnie, gdy po sesji wykres nie rusza się i nie targa niepotrzebnie emocjami, ale także dla was, no bo nie każdemu chce się klikać F5 na blogu co godzinę 🙂

Wpisy umieszczane będą po sesji w której pada sygnał, a przed sesją na której będę zagrywał. Ułatwię sobie pracę i zagrania rozliczał będę po ostatniej cenie zamknięcia dziennej świeczki, odejmując od razu 2 pkt-y prowizji. Oczywiście rynek “produkował” będzie luki, raz na korzyść transakcji, raz nie, ale po kilkunastu zagraniach luki te nie powinny mieć już znaczenia, ich wartość ulegnie uśrednieniu do zera (chyba).

Na dzień dobry portfel testowy zasilony zostaje kwotą 10 000 zł. Aktualnie, maksymalna wielkość pozycji będzie wynosić 2 kontrakty, jeśli portfel zacznie tracić, pozycja zostanie zredukowana do 1, jeśli będzie zarabiał, pozycja zacznie rosnąć. Mniej więcej na 5000zł przypada 1 kontrakt.

Strategia nie jest powiązana z metodami stosowanymi w portfelach akcyjnych, oscylatorze akcyjnym czy portfelem FX który jeszcze się rodzi.

Portfel kontraktowy zakłada ciągłe przebywanie na rynku. Nie ma przewidzianych poziomów stop-loss ani take-profit przed zajęciem transakcji. Jeśli pozycja zacznie ładnie zarabiać, dopiero wtedy mogę się decydować postawić stopa na poziomie wejścia + kilka punktów na piwko 🙂

Będzie to faza testów, więc z góry akceptują ewentualną porażkę i stratę -100%.

 

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.