MWIG40, MIS80, aktualizacja

Dużo czasu minęło od ostatniego wpisu o polskiej giełdzie 🙂 Bartek poruszył temat w komentarzu więc aktualizuję.

Link do ostatniego wpisu:

http://chilltrade.pl/mis80-maluszki-na-wsparciu/

Cytat z wpisu –> “[…] czas na zakupy akcji”

MIS80

MIS80

Była również mowa o tym że MWIG40 powinien wzrosnąć mocniej od MIS80. Sprawdźmy:

MIS80 + MWIG40

MIS80 + MWIG40

Osobiście nie posiadam już spółek które kupowałem w tamtym czasie. Nie wydaje mi się również abyśmy mieli teraz dobrą okazję do zakupów, ponieważ narzędzia z których korzystam wskazują trend spadkowy na interwale dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym. Dodatkowo oscylator akcyjny wskazuje spadki od dłuższego czasu.

Nie mówię że trzeba walić szorty PKC, ponieważ po dzisiejszej sesji rynek stał się nieco wyprzedany i zbliżamy się do wsparć, ale na pewno nie interesuję się większymi zakupami. Przynajmniej dzisiaj, bo jak rynek coś pokaże to za tydzień mogę odwrócić się o 180 stopni 🙂

 

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.