Oscylator akcyjny – podsumowanie 2013

Po-sylwestrowy kac minął, pora podsumować rok 🙂

Rynek w tym roku chodził bardzo czytelnie, co przełożyło się na wyniki oscylatora akcyjnego. Rozegranie jego wskazań na rynku FW40 przyniosło zysk w granicach 45%. Osobiście jedyny lewar jaki mnie interesuje to lewar czasu, tzn że wynik podaję uwzględniając granie 1 kontraktem na 30 000zł depozytu. Ten sam wynik można by przedstawić jako +270% startując z 5000zł na początku, ale tak duże wahania kapitału nie są dla mnie. Brak emocji wolę uzupełnić ostrą jazdą rowerem po krakowskim lasku wolskim niż nadmiernym lewarowaniem się 🙂

oscylator xx

Ślepe granie wskazań (bez zleceń stop loss i take profit) zakłada ciągle pozostawanie w rynku, przez co w czasie minionej hossy zyski z szortów w takim graniu szybko parowały. Wyciągnąłem z tego pewne wnioski, dlatego projekt w takiej prostej formie zostaje zamknięty.

W 2014 do analiz w stylu “kup/sprzedaj” dodawał będę przykładowy portfel, który będzie aktywniej zarządzany. Jako, że oscylator akcyjny będzie teraz tylko elementem strategii, bieżący projekt przechodzi do archiwum, a nowy dostaje nazwę “Chillout MIX”.

 

Główne założenia Chillout MIX:

-posiadanie akcji dobrze wyselekcjonowanych spółek w czasie wzrostów

-zabezpieczanie akcji kontraktami terminowymi FW40 w momentach zwiększonego ryzyka spadków

-posiadanie tylko kontraktów terminowych “szort” w czasie spadków

-w przypadku sprzecznych sygnałów możliwe jest, że portfel pozostanie pusty

-zmiany w portfelu dokonywane będą średnio co 1-2 miesiące

-w portfelu będzie maksymalnie 15 spółek

 

Kolejną zmianą jest cena, która dla wielu była zaporowa. Pierwszy miesiąc abonamentu wynosił będzie 119zł. Koszt każdego kolejnego miesiąca to 149zł. Osoby które do tej pory prenumerowały oscylator akcyjny dostają obniżkę na styczeń, więc i dla nich na dobry początek roku cena wynosi 119zł 🙂

 

Wyniki strategii proszę traktować jako pewną wskazówkę bądź uzupełnienie/potwierdzenie własnych analiz, a nie jako pewnik. Nie ma żadnej gwarancji zysków, jest za to możliwość strat.

Sygnały, które podaje są wynikami moich strategii. Nie są to wiążące rekomendacje w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi podejmować ryzyko na własną odpowiedzialność.

 

Kontakt:

chilltrade[AT]chilltrade.pl

zamiast [AT] wpisz @