Oscylator akcyjny – rozliczenie wpisu

Ostatni mechaniczny sygnał kupna akcji okazał się nie najgorszy 🙂 Małe spółki rosły średnio nawet +15%. Takim zyskiem w 1.5 miesiąca powinien być usatysfakcjonowany nawet największy maruder 🙂 Rozliczenie wpisu oznacza tym samym, że automat zmienił wskazanie (po wczorajszej sesji) na spadkowe.

swig80

W komentarzach zwracałem uwagę, że na indeksie MWIG40 i WIG20 sygnały padły kilka sesji wcześniej. Wygląda na to że na MWIG40 szczyt trafiony został co do milimetra 🙂 Od sygnału wejścia do sygnały wyjścia indeks urósł +17%. Fajny ruch.

mwig40

Tak więc mocno zarobione spółki/kontrakty fw40 kupione w oparciu o przedstawione sygnały zniknęły z portfela.

Panuje ogólne przekonanie, że nie da się kupić w dołku i sprzedać na szczycie (szczególnie wśród fanatyków analizy fundamentalnej). Czy aby na pewno? Znając odpowiednie techniki i wiedząc jak je zastosować można całkiem ładnie radzić sobie na rynku 🙂

Wskazania oscylatora za ostatnie 1.5 roku : KLIK

 

 

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

miniaturka na stronie głównej znaleziona na myspace.com