Oscylator akcyjny – rozwój projektu

Strategia o nazwie oscylator akcyjny spisuje się w tym roku bardzo ładnie. Czas jednak delikatnie ją zmodyfikować. Od grudnia do abonamentu na to narzędzie, dodawał będę przykładowy portfel złożony z akcji oraz od czasu do czasu z kontraktów terminowych. Jego zadaniem będzie uczestniczenie we wzrostach, oraz minimalizowanie strat na akcjach kontraktami terminowymi w czasie spadków. Czy projekt okaże się sukcesem? Nie znam przyszłości więc gwarancji nie ma. Jednak bazując na historycznych wynikach systemu jestem pozytywnie do niego nastawiony 🙂

Nowa strategia jest połączeniem analizy technicznej oraz fundamentalnej. Technika wskazuje kiedy kupić, natomiast fundamenty – co kupić.

Poniżej przedstawiam zestawienie wyników systemu prezentowanego na blogu od marca 2013 do teraz. Raport został sporządzony, zakładając że pozycje otwierane były tylko na kontrakcie FW40 zgodnie z wskazaniami oscylatora akcyjnego. Nie stosowano zleceń stop-loss czy take profit. Przyjęto że portfel nie korzystał z dźwigni, tzn mając 30 000zł grano 1 kontraktem. Również w przyszłości lewar nie będzie używany.

Wyniki oscylatora akcyjnego

osc

System nie jest zbyt aktywny, stan portfela zmieniał się średnio 1 raz w miesiącu. I oby tak zostało 🙂

Zadaniem strategii nie jest zarobienie na każdym ruchu w górę i w dół. Celem jest długoterminowa dodatnia stopa zwrotu, niezależnie od sytuacji na giełdzie. Możliwe jest, że czasem portfel będzie zupełnie pusty.

Cel bardzo, bardzo ambitny. Czy zostanie osiągnięty? Nie dowiem się dopóki nie spróbuję. Nie potyka się tylko ten kto nie idzie 🙂