Razem z coraz większa popularnością sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych czy ogłoszeniowych rośnie również ilość wysyłanych przesyłek kurierskich. Taką bardzo popularną i chętnie wybieraną opcją dodatkową jest wysyłka za pobraniem.

Przede wszystkim w ten sposób odbiorca chce się zabezpieczyć przed nieuczciwym sprzedającym i płaci za paczkę dopiero w chwili jej otrzymania. W wielu sytuacjach taka opcja również przyspiesza wysłanie towaru, ponieważ sprzedający nie będzie musiał czekać na zaksięgowanie wpłaty. Warto zwracać również uwagę na fakt, że w myśl prawa przewozowego odbiorca nie może sprawdzić zawartości przesyłki przed odebraniem paczki i płaceniem za nią.

Przesyłka pobraniowa będzie zapewniać poczucie bezpieczeństwa i jest bardzo wygodna, gdy odbiorca nie ma możliwości zrobić przelewu przy zakupach. Nadawca przesyłki będzie otrzymywał należność na wskazane w liście przewozowym konto w ciągu kilku dni roboczych. dajemy gwarancję zwrotu pobrania w krótkim czasie.

Koszt przesyłki pobraniowej

Nadawca przesyłki kurierskiej w chwili nadania będzie wpisywał kwotę, którą kurier za pobraniem ma otrzymać od osoby, która będzie odbierać przesyłkę. W momencie doręczenia kurier pobiera należność na określoną kwotę i rozlicza się na koniec dnia w kasie firmy. Pieniądze są potem przelewane na konto bankowe podane przez nadawcę. Dokładamy wszelkich starań, by realizować pobrania terminowo, co sprawi, że nadawcy będą zadowoleni z tego, że pieniądze szybko do nich dotrą. W tym aspekcie przesyłki kurierskie pobraniowe są atrakcyjne i dla nadawcy i dla odbiorcy.

Warto zwracać uwagę na to, że przesyłka za pobraniem to jedna z dodatkowych opcji jakie są dostępne. W związku z tym obciążona jest taka usługa dodatkową opłacą, która będzie uzależniona od firmy kurierskiej. Określona będzie również maksymalna wartość tej przesyłki na 11 tysięcy złotych. W zależności od firmy przesyłki pobraniowe kurierskie będą kosztować dodatkowo od kilku do kilkunastu złotych. Czasami firmy określają opłatę w formie procentowej od wartości pobrania. Przesyłki za pobraniem są zawsze ubezpieczone na kwotę pobrania.

Przesyłki za pobraniem realizowane są tylko na terenie Polski i pomimo rozwoju płatności online są bardzo często wybieraną formą wysyłki. Zapewniają one poczucie bezpieczeństwa odbiorcy i mogą pozwolić nadawcy na komfort terminowego zwrotu pobrania. Kurier za pobraniem to dobry pomysł jeśli będziemy robić zakupy w sieci i chętnie korzystamy z serwisów aukcyjnych, gdzie również będzie można taką formę przesyłki wykorzystać.

Warto przeczytać