Pewniak ! Długoterminowa inwestycja w srebro

Długoterminowa inwestycja w srebro… 

Długoterminowa, jak to mądrze brzmi. Wystarczy, że uśrednię i kiedyś zarobię.

Srebro tanieje, super okazja do kupna !

Bla bla bla, jak wszyscy kupują pewniaka po “korzystnych” cenach, to mądrość tej inwestycji powinna wzbudzić czujność. Tak samo mądre było kupowanie cebulek tulipanów, petrolinvestu, lokat w amber goldzie, akcji banków (na bankach jeszcze nikt nie stracił – można było usłyszeć kilka lat temu), akcje japońskich spółek (1989), akcje spółek związanych z internetem (2001) i wielu innych wynalazków.

srebro 2

 

Jeśli o czymś jest głośno, jeśli jakaś inwestycja jest popularna, pewna czy oczywista, to jest już po ptokach.

tv

Przy srebrze nie powinno się pojawiać słowo “inwestowanie”. Co to za inwestycja kiedy kupuje się kawałek jakiejś blachy i znajduje milion mądrych powodów dla których cena tej blachy wzrośnie 🙂 Indywidualny inwestor na srebrze może tylko spekulować. Inwestować w srebro może np KGHM, wydobywa je, przerabia, kupuje do tego odpowiednie maszyny, zatrudnia pracowników, a następnie przetworzony produkt sprzedaje w krótkim czasie z zyskiem.

Nie przewiduję przyszłej ceny srebra, może wzrośnie, a może spadnie, nikt tego nie wie. Ważne, żeby zarobić, obojętne czy to na pozycji krótkiej (zarabiającej na spadkach) czy długiej (zarabiającej na wzrostach), nie stracić, lub stracić mało.

Jeśli w coś się “inwestuje”, trzeba z góry wiedzieć, kiedy się poddać i zaakceptować małą stratę. Jeśli tego nie ma w planie, to prędzej czy pózniej umoczy się sporo pieniędzy po czym powie, że giełda to banda oszustów, żydów, masonów i moja mądra głowa nie będzie szukać szczęścia wśród bandy idiotów 🙂