Nadal możemy nadać paczkę na poczcie, jednak obok tego jest także rozbudowany rynek usług kurierskich, który radzi sobie doskonale. Z tego rodzaju usług powszechnie korzystają między innymi sklepy internetowe, by zamówione towary dostarczać jak najszybciej.

Jednak coraz częściej kurierów zamawiają również osoby prywatne, które wystawiają i sprzedają swoje produkty na aukcjach internetowych. Jeśli więc jesteśmy użytkownikami Allegro i na tej platformie niekiedy sprzedajemy produkty to warto zastanowić się nad usługami firm kurierskich.

Z dowozem i bez

Korzystanie z usług kurierów ma wiele zalet. Przede wszystkim firmy, które dostarczają przesyłki robią to szybko – w przypadku paczek przekazywanych na terenie Polski standardowy czas doręczenia to jeden dzień. Przesyłki zagraniczne realizowane są w nieco dłuższym terminie. Aby wysłać kopertę czy karton nie będzie trzeba ruszać się z domu. Kurier odbierze od nas przesyłkę i dostarczy ją do odbiorcy.

Odpowiednią firmę najłatwiej nam będzie znaleźć jeśli będziemy korzystać z internetu. Większość takich usługodawców ma swoje strony internetowe i wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednie hasło będziemy mogli bez problemu znaleźć firmę kurierską. Na witrynie konkretnej firmy znajdzie się ofertę, kontakt i cennik usług. Jeśli będzie nam zależeć na tym, by jak najszybciej dostarczyć list czy paczkę to możemy ją samemu dostarczyć do jednego z oddziałów danej firmy. W ten sposób nie stracimy czasu na oczekiwanie na kuriera, który przyjedzie po taką przesyłkę.

Jednak niekiedy wygodniejsze będzie dla nas zamówienie kuriera do domu i zrobić to można na dwa sposoby. Albo kontakt telefoniczny z wybraną firma i złożenie zamówienia na przyjazd kuriera. U niektórych firm może w takim momencie pojawić się pytanie odnośnie wymiarów i wagi przesyłki. Dobrze więc takie dane sobie przygotować zanim zdecydujemy się wyciągnąć telefon. Można również skorzystać z innej metody, która obecnie jest bardziej popularna a mianowicie zamówienie kuriera bezpośrednio przez internet.

Cechy dobrej firmy kurierskiej

Kurierskie kruczki

Wybierając firmę kurierską i decydując się na korzystanie z takiej formy doręczenia przesyłek należy pamiętać o kilku kwestiach, które pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek.

Pakowanie

Musimy pamiętać o pakowaniu produktu. Najlepiej umieścić go w odpowiedniej wielkości kartonie. Oprócz tego musimy również pamiętać, by zapakować paczkę jak najlepiej, przy pakowane przedmioty się nie ruszały, ponieważ mogą ulec zniszczeniu w trakcie transportu.

Czas dostarczenia

Podczas zamawiania kuriera i wypełnienia zlecenia trzeba zwracać uwagę na czas w jakim ma być dostarczona paczka. Można tutaj wybierać różne opcje.

Ubezpieczenie

To ciekawa opcja, którą rzeczywiście warto będzie sobie rozważyć. To kilka dodatkowych złotych opłaty, ale jeśli w trakcie transportu coś się z paczką wydarzy to ubezpieczyciel pokryje straty.

Śledzenie paczki

Opcja śledzenia paczki jest dostępna u większości firm kurierskich. To wygodna opcja, dzięki której na każdym etapie będzie można sprawdzać gdzie się paczka znajduje. Warto przekazać numer listu przewozowego odbiorcy, by również miał okazje do tego, by kontrolować te informacje.

Umowa współpracy

Jeśli ktoś prowadzi regularną sprzedaż i będzie nadawał wiele przesyłek to wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie nawiązanie stałej współpracy z kurierami i wtedy można podpisać specjalną umowę na świadczenie usług. Przy dużej liczbie zleceń będzie można oczekiwać lepszych stawek, dlatego warto sięgnąć po tą opcję.

Warto przeczytać