Odwiedzana właśnie strona to miejsce dla osób poszukujących rzetelnego kuriera oferującego konkurencyjne ceny przewozu. Kluczem do sukcesu na rynku kurierskim jest dzisiaj bowiem współpraca z wieloma sprawdzonymi podmiotami. Strony brokerskie, takie jak odwiedzana, opierają się na wysokim wolumenie transportu.

Oznacza to, że dzięki zamawianiu nawet kilkuset paczek u jednego kuriera w ciągu miesiąca są w stanie wynegocjować lepsze ceny od tego, co proponowane jest użytkownikom detalicznym usług kurierskich. Tajemnicą sukcesu brokerów kurierskich jest właśnie ilość składanych zamówień.

Cena i jakość

Oferta najtańsza nie zawsze jest optymalnym wyborem. Związane jest to przede wszystkim z jakością usługi taniej. Usługi brokerskie oczywiście nie pomijają zupełnie tego aspektu i nie kierują się wyłącznie cenami. Za ich pośrednictwem można znaleźć odpowiednie propozycje, które swoimi podstawowymi warunkami odpowiadają potrzebom nadawcy, a potem przeczytać opinie o przewoźniku. Nie warto jest pomijać kwestii związanych z jakością usługi, zwłaszcza jeśli planuje się wysyłanie przedmiotów delikatnych, potencjalnie łatwych do uszkodzenia.

Niższa cena u brokera kurierskiego bynajmniej nie oznacza obniżenia jakości usługi. Z kurierami, którzy nie wywiązują się prawidłowo ze swoich zadań, brokerzy po prostu zrywają relacje. Dlatego niższą cenę trzeba interpretować przede wszystkim jako zdolność brokera do wynegocjowania lepszych warunków.

Broker kurierski

Szukanie najlepszych ofert z brokerem jest naprawdę łatwe, ponieważ ułatwia on ten proces tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Wystarczy tylko wpisać podstawowe parametry paczki, w tym miejsce nadania i miejsce docelowe, by natychmiast pojawiły się oferty zaufanych kurierów. Co więcej, korzystanie z usług brokerskich w żaden sposób nie pogarsza pozycji klienta w stosunku do kuriera. Klient wciąż może korzystać z wszystkich programów lojalnościowych czy chociażby z możliwości śledzenia swojej przesyłki.

Najważniejszym argumentem za korzystaniem z usług brokerskich jest oczywiście cena. W ofercie brokera paczka o masie 10 kilogramów i rozmiarach 10x20x5 centymetrów może kosztowa już zaledwie 12 złotych netto. Dokładnie te same usługi oferowane za pośrednictwem stron internetowych samych kurierów to koszt od około 24 do nawet 60 złotych. W przypadku wysyłania większych i cięższych przesyłek lub po prostu w sytuacji osób, które często korzystają z usług kurierskich, możliwe jest zaoszczędzenie ogromnych pieniędzy.

Korzystanie z usług taniego brokera kurierskiego jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, ponieważ firmy kurierskie na rynku polskim, ale też na innych rynkach, konkurują między sobą przede wszystkim ceną. Jakość ich usług jest zbliżona, przez co realna różnica jest właśnie w cenie. Co więcej, kurier brokerski jest w stanie znacznie lepiej wyszukiwać kurierów posiadających najlepsze warunki w przypadku właśnie takich paczek, jakie klient zamawiający je u brokera chce wysłać.

Warto przeczytać